![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2016/06/mazda_mx5_icon.jpg?itok=PSUp2SzW)
To Mazda MX-5 Icon στο Goodwood
Η συλλεκτική έκδοση του Mazda MX-5 θα παρουσιαστεί στη διάρκεια του φεστιβάλ ταχύτητας στο Goodwood
![](/sites/default/files/styles/thumbnail/public/images/users/tsikas_0_1.jpg?itok=fSg0NEAD)
![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2016/06/mazda_mx5_icon.jpg?itok=PSUp2SzW)
Σε μόλις 600 αντίτυπα θα παραχθεί η έκδοση Icon του εμβληματικού Mazda ΜΧ-5, η οποία θα παρουσιαστεί στο φεστιβάλ του Goodwood.
H Mazda θέλει να κάνει ακόμη πιο... δυσεύρετη τη συγκεκριμένη έκδοση και γι' αυτό μείωσε την παραγωγή της σε σχέση με προηγούμενα μοντέλα του MX-5 στα οποία είχε δώσει περισσότερα "αντίτυπα".
Οι διαφορές σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις είναι καθαρά αισθητικές. Οι εξωτερικοί καθρέπτες και τα πίσω και εμπρός σπόιλερ είναι σε κόκκινο χρώμα, με τους τροχούς να είναι αποκλειστικά σε ανθρακί χρώμα και να έχουν διάμετρο 16 ιντσών.
Το υπόλοιπο αμάξωμα θα προσφέρεται σε δύο χρωματικές εκδόσεις, είτε σε γκρι, είτε σε λευκό.