![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2013/08/spyker-b6-venator-spyder-02.jpg?itok=Mo9KshIL)
Η Spyker παρουσίασε το πρωτότυπο B6 Venator Spyder
Η ολλανδική Spyker παρουσίασε στο Concours D'Elegance στην Καλιφόρνια το πρωτότυπο B6 Venator Spyder, αναφέροντας πως η τελική έκδοση του αυτοκινήτου θα λανσαριστεί μέσα στο 2014
![](/sites/default/files/styles/thumbnail/public/images/users/papachristopoulos_1.jpg?itok=vX1oAeFD)
![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2013/08/spyker-b6-venator-spyder-02.jpg?itok=Mo9KshIL)
Περίπου πέντε μήνες μετά την παρουσίαση του B6 Venator στην έκθεση της Γενεύης, τον περασμένο Μάρτιο, η Spyker παρουσίασε χθες στην έκθεση Concours D'Elegance στο Pebble Beach της Καλιφόρνια και την ανοιχτή έκδοση του σπορ αυτοκινήτου της σε πρωτότυπη μορφή. Η τελική έκδοση παραγωγής του ολλανδικού ρόουντστερ θα παρουσιαστεί και θα αρχίσει να πωλείται το 2014 σε τιμή που υπολογίζεται γύρω στα 120.000 ευρώ.
Με μήκος 4,34 m και πλάτος 1,88m το B6 Venator Spyder βασίζεται σε αλουμινένιο πλαίσιο και το βάρος του δεν ξεπερνά τα 1.400 kg. Εφοδιάζεται με V6 κινητήρα ισχύος 375 PS, ο οποίος είναι τοποθετημένος στο κέντρο και συνδυάζεται με αυτόματο κιβώτιο 6 σχέσεων.