![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2018/09/riccci.jpg?itok=gaON20Vi)
GP Σιγκαπούρης: Tαχύτερος ο Ricciardo FP1
![](/sites/default/files/styles/thumbnail/public/images/users/tsikas_0_1.jpg?itok=fSg0NEAD)
![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2018/09/riccci.jpg?itok=gaON20Vi)
Οι δύο Red Bull έδειξαν να είναι ταχύτερες όλων στην πρώτη περίοδο των ελεύθερων δοκιμών κάνοντας από 27 γύρους η καθεμία.
Τον απόλυτο χρόνο της δικαδικασίας σημείωσε ο Daniel Ricciardo. Ο Αυστραλός πιλότος της Red Bull σημείωσε χρόνο 1:39.711, αφήνοντας πίσω του τον Max Verstappen με χρόνο 1:39.912 που έκανε τον δεύτερο καλύτερο χρόνο.
Στην 3η και 4η θέση βρέθηκε η Ferrari με τους Vettel και Raikkonen που σημείωσαν χρόνο 1:39.997 και 1:40.486 αντίστοιχα. Ο Γερμανός έκανε 23 γύρους με τον Kimi να κάνει δύο λιγότερους.
O Leclerc είχε τη στιγμή του όταν έστειλε την Sauber στις μπαριέρες
Ο Hulkenberg έγραψε τον 5ο χρόνο (1:41.105), ενώ ο Lewis Hamilton περιορίστηκε στην 6η θέση με χρόνο 1:41.232. Τη δεκάδα συμπλήρωσαν οι Carlos Sainz, Valtteri Bottas, Charles Leclerc και Romain Grosjean.