![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2019/09/bmw-m2-competition_1_0.jpg?itok=9olmVUf6)
Όλες οι πληροφορίες για την κορυφαία BMW M2 CS
Με αυξημένη απόδοση 450 PS και αρκετά μέρη από ανθρακονήματα.
![](/sites/default/files/styles/1230x810/public/node-files/photos/news/2019/09/bmw-m2-competition_1_0.jpg?itok=9olmVUf6)
Το φόρουμ bimmerpost.com δημοσίευσε αρκετές πληροφορίες για την επερχόμενη BMW M2 CS, την κορυφαία έκδοση του πισωκίνητου κουπέ που παρουσιάστηκε χθες σε κλειστή εκδήλωση στο Βέλγιο.
Η απόδοση του εξακύλινδρου σε σειρά twin-turbo κινητήρα 3,0 λίτρων ανεβαίνει στους 450 PS (από τους 410 PS της M2 Competition) ενώ η κίνηση μεταδίδεται στους πίσω τροχούς μέσω χειροκίνητου κιβωτίου (προαιρετικά DKG). Το μοντέλο εξοπλίζεται με ενεργή ανάρτηση, σπορ φρένα με κόκκινες δαγκάνες (προαιρετικά carbon ceramic), ελαστικά Sport Cup και εξάτμιση M Performance exhaust.
Σχεδιαστικά, η M2 CS θα ξεχωρίζει από τα ανθρακονήματα σε καπό, σπλίτερ, οροφή, καθρέπτες, αεροτομή και διαχύτη, αλλά και από τις ζάντες 763 M σε χρυσή ή μαύρη απόχρωση. Το μοντέλο θα είναι διαθέσιμο σε τέσσερις εξωτερικές αποχρώσεις - Alpine White, Misano Blue, Hockenheim Silver και Saphire Black. Στο εσωτερικό θα υπάρχουν σπορ καθίσματα της M4 Competition, ανθρακονημάτινη κεντρική κονσόλα ενώ θα κυριαρχούν οι επενδύσεις από Alcantara.
Η παραγωγή του μοντέλου θα ξεκινήσει τον Μάρτιο του 2020 και θα ολοκληρωθεί τον Δεκέμβριο του 2020 καθώς μιλάμε για περιορισμένο αριθμό 2.200 αυτοκινήτων. Η τιμή της M2 CS θα ξεκινά από τα 95.000 ευρώ στο Βέλγιο.
*Στις εικόνες βλέπετε την BMW M2 Competition